четвер, 3 листопада 2016 р.

Замість ліфта – сходинками

   У будинку 5 під’їздів, 3 з них – семиповерхові, та оснащені ліфтами.  Проте підйомник працює тільки в одному з них, жителі сусідніх під’їздів – вже близько 10 років намагаються добитися ремонту ліфтів.

   «У грудні цього року Дніпро має стати єдиним містом України, де працюють всі ліфти» - таку заяву зробив заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко на одній із прес-конференцій. Проте ремонтів дочекалися не всі.  Пані Ірина мешкає у другому під’їзді будинку за адресою проспект Яворницького 115 із самого народження. Розповідає, колись у них працював ліфт. 
   За словами жінки, підйомник не працює близько 10 років. За цей час у ліфті встигли вкрасти мотор, та пообрізати троси. В цьому будинку мешкає чимало літніх людей, і всі кажуть - без ліфта складно.
   Така ж проблема і у сусідньому, третьому під’їзді. Людмила проживає на верхньому поверсі, розповідає – вийти на прогулянку з тримісячною донькою без сторонньої допомоги тяжко. Ділиться, дитячий візочок важить 15 кілограмів, дитина – близько шести.
   Із проблемою люди намагалися впоратися самостійно. Розповідають, скаржилися куди тільки можна, збирали колективні підписи. Проте все, бідкаються, марно.
   Ситуацію роз’яснює Владислав Грицай, директор департаменту ЖКГ дніпровської міськради. Запевняє, ці ліфти обов’язково відремонтують.
   Владислав Грицай доповнює, дійсно, всі ліфти Дніпра хотіли відремонтувати цьогоріч. Проте на сесії міськради, що відбулася 28 вересня цього року, бюджетні кошти перерозподілили. Частину грОшей, які повинні були витратити на ремонт ліфтів, з департаменту ЖКГ знялИ.
   Станом на третє листопада в місті капітально відремонтували 75 ліфтів, ще 65 – наразі ремонтують. Поточні  роботи провели на чотирьохстах  ліфтах, ще 163 – обіцяють доробити до 20 грудня. Всіма іншими підйомниками чиновники обіцяють зайнятися у 2017-му. Коли саме – залежить від того, як швидко у міськраді приймуть бюджет наступного року.