середа, 23 листопада 2016 р.

Напередодні Дня пам’яті жертв Голодомору у Дніпрі відкрили фотовиставку

   Експозицію склали архівні світлини та копії офіційних документів вищих і місцевих органів тодішньої партійної влади. Вони засвідчують, Голодомор в Україні був зрежисований.

   Архівні світлини 29го– 33 х років, офіційні документи органів влади та «Книга пам’яті», до якої увійшли ім’я та прізвища замордованих голодом  дніпровців. На сторінках – життя та смерті майже 67 тисяч українців. Та це далеко не всі, хто загинув під час Голодомору на Дніпропетровщині, пояснює співробітник державного архіву в області, Ніна Киструська.
   Поруч з книгою копії  директивних вказівок та листів, які приходили з центральних офісів НКВС, радянського та українського виконкомів. Документи датуються 29 – 33 роками. Ніна Володимирівна розповідає, незгодних віддавати зерно – жорстоко карали. Показовим, на її думку, став «Ореховський» процес.
   Оригінали документів нині зберігаються в державному архіву області. Втім їхні копії розмістили на першому поверсі Дніпропетровської облдержадміністрації.
   Побачити виставку запрошують всіх охочих. Ну, а ми нагадуємо, день пам’яті жертв Голодомору Україна відзначатиме вже цієї суботи, 26го листопада.