пʼятниця, 25 листопада 2016 р.

«16 днів проти насилля»

  У Дніпрі стартує всеукраїнська акція – «16 днів проти насилля». На містян чекають мистецькі заходи, кінопокази та пізнавальні лекції. Все аби привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства в родині, протидії торгівлі людьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок та чоловіків.
   Наталя просить не показувати обличчя. Не хоче, аби страшні подробиці її шлюбу дізналася хвора мати. Почалося цілком звичайно. Наталя познайомилася з майбутнім чоловіком через спільних друзів, далі були побачення, за 2 місяці пара побралася.
   Наталя терпіла майже 2 роки, потім, каже, зібрала речі та просто пішла. Опісля розлучення жінка почала нове життя, переїхала до Дніпра. Нині, каже Наталя, жаліє про одне: тоді так і не наважилася написати заяву до поліції.
   За даними правоохоронних органів, за минулий рік із заявою про насильство у родині до МВС звернулося близько 150 тисяч громадян. Та за тією ж таки статистикою – це лише десята частина від реальної цифри всіх потерпілих від гендерного насилля. 
   Жертвам насилля складно звернутися за допомогою не тільки до правоохоронців, а й до власних друзів. Адже кривдник може постійно супроводжувати жертву, обмежуючи її у діях та спілкуванні з іншими. Потерпілі просто змушені мовчати. Декілька років тому група ірландських активісток започаткувала кампанію «Чорна точка». Жінкам, які зазнають побиття пропонують намалювати на своїй долоні чорну цятку. Це буде сигналом SOS для оточуючих: поліції, друзів та близьких. Щороку тисячі людей по всьому світу об’єднується проти гендерного насильства. Акція стартує 25го листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок. Та триває впродовж 16 днів. Аби привернути увагу до проблем подолання насильства в родині, протидії торгівлі людьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок та чоловіків у Дніпрі проводять виставки, лекції, кінопокази та дискусії, як для дорослих, так і для дітей.
   Долучитися до кампанії боротьби з насиллям можна і просто вдягнувши предмет одягу помаранчевого кольору. Він символізує яскраве майбутнє у світі без насилля.