пʼятниця, 21 жовтня 2016 р.

Полігон «Правобережний» працюватиме до дві тисячі двадцятого.

   Так вирішили депутати Дніпровської міськради на останній сесії. Головна причина закриття сміттєзвалища – воно небезпечне для людей.
Так думають і самі місцеві і Дніпровські самоурядовці, і екологи.
   Близько чотирьохсот п’ятдесяти тон такого чи іншого сміття щодня з Дніпра привозять до полігону «Правобережний», що поблизу Діївки. Та така практика триватиме лише до дві тисячі дванадцятого – так вирішили депутати міськради на останньому пленарному засіданні двадцятого жовтня.
   Полігон «Правобережний» відкрили у листопаді дві тисячі дванадцятого. Місцеві тоді не зраділи. А з часом екологи підтвердили, відходи, що звозять до Діївки негативно вплинули на стан навколишнього середовища.
   На цих архівних кадрах з дванадцятого вересня дві тисячі шістнадцятого, ви бачите мирну акцію протесту, яку влаштували люди, що живуть поблизу полігону. Тоді за три місяці сміттєзвалище виросло вдвічі, через тони сміття, що привозили зі Львова. Люди перекрили трасу, і не пропускали вантажівки до полігону.
   А це зйомка від двадцятого жовтня. Люди в очікуванні рішення депутатів вийшли під стіни міськради.
  Цього ж дня на пленарному засіданні  депутати одностайно проголосували за закриття полігону.
   Усунути сміттєзвалище місцеві самоурядовці вирішили до дві тисячі двадцятого. Три роки відвели на побудову нового полігону. А поки виділили на рекультивацію «Правобережного» п’ять мільйонів гривень.
   З наступного тижня розпочне роботу спеціальна комісія у співробітництві з обласними органами влади, фахівціми та активістами. – розповів Каміль Примаков депутат міськради.       Вони займатимуться підготовкою всього необхідного до відкриття нового полігону.
   Прорахували у міськраді і скільки новий полігон може коштувати та скільки і за яких умов прослужить.