середа, 26 жовтня 2016 р.

«ЕкоПатруль»

   Двадцять другого жовтня тут – у парку Шевченка екоактивісти запланували провести майстер-клас, аби навчити містян, як правильно висаджувати дерева. Але акцію довелося відмінити, через те, що її не вдалося узгодити з міськрадою.

   Збиралися розповісти містянам всі тонкощі садіння дерев та дати можливість спробувати зробити це самотужки – така програма майстер-класу, що готували для Дніпрян – ділиться Михайло Крутиков – один із координаторів руху «ЕкоПатруль». Висадити запланували двадцять саджанців ясена та клена.
   Дотримуючись процедури, екоактивісти заздалегідь направили документи, аби отримати дозвіл на проведення акції до профільного департаменту міськради - згадує Тетяна Лампіка -  одна із екоактивісток. І отримали офіційну відповідь з підписом Михайла Лисенка – заступника міського голови Дніпра.
   Відповідно до закону України в парках-пам’ятках садово-паркового мистецтва, до яких відноситься центральний парк культури та відпочинку імені Тараса Шевченка, дозволяється висадка дерев ідентично-видового складу тільки замість видалених за затвердженими проектами реконструкції та утримання.
   Оскільки розроблений проект реконструкції та утримання парку наразі знаходиться на погодженні, вважаємо недоцільним проводити висадку дерев у 2016, а такі заходи здійснити після погодження проекту міністерством екології та природних ресурсів України (орієнтовано кінець 16-ого початок 17-ого років).
   За словами Тетяни Лампіки не вся територія парку належить до території природо-заповідного фонду. Михайло Лисенко говорить протилежне.
   Михайло Лисенко підкреслив, готовий надати активістам дозвіл на посадку дерев, на територіях, що підпорядковуються міськраді, а не належать до природно-заповідного фонду України.