середа, 14 вересня 2016 р.

Українським засудженим офіційно дозволять тримати домашніх улюбленців та спілкуватися у соцмережах

   Нещодавно Верховна Рада ухвалила норми, які значно пом’якшать умови відбування покарання ув’язнених. Нині законопроекти чекають підпису Президента. Як вже незабаром може змінитися система покарання?

    Добре жити в неволі. Кримінальний виконавчий кодекс України було затверджено ще в 2003 році. З тих пір поправки до документу вносили не одноразово. Проте саме останні міри так званої гуманізації системи покарання мають всі шанси стати революційними. Шостого вересня Верховна рада ухвалила три нових законопроекти. Нині документи чекають на підпис Президента України. Ну, а тим часом спеціалісти аналізують нові положення. Зокрема відомо, що арештантам дозволять тримати домашніх улюбленців. Ба більше – тепер у соц. мережах з’являться сторінки ув’язнених.
   Тож, перевірятимуть переписку лише ув’язнених, які знаходяться у так званій групі ризику: схильні до порушення правопорядку, суїциду або втечі. Щоправда, доступ до Інтернету буде не безкоштовним – за вихід до онлайну ув’язнені сплачуватимуть із власних рахунків. Проте Ярослав Костюченко додає, незабаром інтернет може стати чи не єдиним джерелом витрат ув’язнених. Адже згідно з новими нормами – годувати та вдягати арештантів будуть коштами держави. Ба більше – порядок грошового стягнення за правопорушення  - значно ускладнюється.
   Ну, а щоб ув’язнені не сумували, поки відбувають покарання, законами передбачено всілякі надихаючі вдзнаки для відмінників праці та навчання. За заслуги арештантів можуть навіть нагороджувати цінними подарунками. Щоправда нині все лише на папері, додає Ярослава Костюченко, тож ув’язненим перед тим, як святкувати, ще треба дочекатися підпису Президента. А працівникам виправних закладів – і нових інструкцій, як саме поєднати систему покарання та запровадити гуманізацію.