понеділок, 12 вересня 2016 р.

До дня міста у Дніпрі відкрили унікальний музей японської гравюри

   Осередок  мистецтва східної країни  розгорнувся на базі музею українського живопису. Всі представлені роботи – оригінали, та, як зазначають  експерти, доволі рідкісні.
   Японські гравюри  наразі дуже популярні. Виставки таких малюнків проводять по всьому світу, а цікавилися такою технікою навіть такі видатні художники як Моне та Ван Гог. Проте, самі ж японці раніше не вважали ці картини витвором мистецтва. Гравюри привернули увагу європейців завдяки незвичайній техніці виробництва. Працювали над створенням такого малюнку одразу кілька митців – художник, друкар і різьбяр. Творці спочатку малювали чорно-білу основу картини, потім переносили це на деревину, а вже після цього підбирали кольори та переносили зображення на папір.
   Не настільки складній техніці виробництва гравюри, а більш спрощеній можна навчитися і у музеї. Пані Ірина проводить майстер-клас. Матеріали у неї нестандартні для цього мистецтва, проте, запевняє художниця  – від цього творчий процес не стає менш захопливим.
   Основні сюжети таких картин – повсякденне життя людей та пейзажі. Роздивитися гравюри та поринути в атмосферу країни, де сходить сонце можуть всі бажаючі, на другому поверсі музею українського живопису.