понеділок, 5 вересня 2016 р.

Увага, квартирні аферисти

   Шахрайства у сфері нерухомого майна стають все частішими. Злочинці вигадують все нові схеми, аби збагатитися за рахунок продажу чужих квартир і будинків.
Серед іншого використовують й недосконалість електронної системи реєстраційного обліку.
   Останнім часом все більше сервісів та структур переходять в електронний варіант – діляться фахівці. Так з дві тисячі дванадцятого працює й система реєстраційного обліку. Там зберігаються дані куплі-продажу нерухомого майна. Господарі квартир, які потрапили до цього реєстру тепер в групі ризику, адже добратися до них аферистам не завдає клопіт. 
   Також запевняють експерти, не нехтують шахраї і підробкою документів. Помітити яку дуже важко. Тим більше, що збирати необхідні папери на квартиру чи дім доводиться у різних структурах, які мусять убезпечити купівлю нерухомого майна. А насправді не мають механізму взаємодії між собою.
   Наразі фахівці просять бути обережними при купівлі квартир. Одна з них виставлена на продаж та має складну правову історію, бо змінила власника нечесним шляхом.
   Убезпечити своє житло від зміни власника нині на сто відсотків неможливо – підкреслює юрист Юлія Литвин. Але можна вжити деяких запобіжних засобів. Наприклад, оформити на нерухомість іпотеку з родичами. Тоді, якщо вона потрапить в чужі руки незаконним шляхом – ця людина за законом муситиме віддавати борг з власної кишені.
   Також фахівці зазначають, в жодному разі не можна ігнорувати втрату паспорта – адже зловмисники можуть скористатися вашим документом. Також необхідно ретельно слідкувати за своїм нерухомим майном, якщо воно пустує.  В зоні ризику житло, за яке давно не сплачували квартплату.