середа, 7 вересня 2016 р.

«Ні» шкідливий їжі!

  У школах Дніпра заборонили продавати фаст-фуд та газовані напої. Тепер дітлахи мають харчуватися лише здоровою та корисною їжею.
   В липні місяці на черговій сесії міськради було прийнято рішення заборонити продаж фаст-фуду у школах Дніпра. Бо продукти швидкого харчування вкрай шкідливі, а тим паче для дитячого, підростаючого організму – пояснює дієтолог. Адже фаст-фуд, насичений глутоматом натрію – харчовою добавкою, яка посилює смаки. Саме вона вкрай шкідлива, каже фахівець, - бо погіршує зір. А у школярів він якраз знаходиться на періоді становлення. Також їжа швидкого харчування вміщує трансжири, вживання яких  призводить до серцево-судинних захворювань та навіть до онкології. ГМО, які також містяться у фаст-фуді – не менш небезпечні. Та й взагалі, підсумовує дієтолог, від такої їжі жодної користі не буде ніколи.
   Тож нині, згідно з законом, в міських школах не повинно бути сухариків, чіпсів, газованих напоїв та іншої шкідливої їжі. Аби перевірити чи дотримуються навчальні заклади встановлених норм  та чим годують дітлахів ми завітали до однієї зі шкіл Дніпра.
   Із напоїв тут лише сік та негазована вода. А про шкідливі сухарики та чіпси не може йти і мова – каже шкільний кухар. Бо дітей тут годують лише корисною їжею. Та буфет – для легкого перекусу. А повноцінний сніданок чекає на малечу в їдальні. Сьогодні в меню картопля, куряча відбивна та огірок. Дітлахам такі страви до вподоби.
   Меню тут різноманітне, кожного дня нова страва – розповідає кухар. Всі продукти, запевняє, свіжі, корисні та багаті на вітаміни.
   Саме такими продуктами і мають годувати малечу – розповідає дієтолог. Звернути особливу увагу на дитячий раціон варто саме зараз, на початку навчального року. Коли молодий організм схильний до стресів, перенавантаження та втоми. На сніданок фахівці радять давати малечі каші з цільнозернових круп.  Для перекусу підійдуть фрукти, горіхи та йогурт нехімічного складу. На обід – овочевий суп, каші, м'ясо. На вечерю треба з’їсти щось легке, це може бути сир, запечена риба. Та найголовніше, наголошує дієтолог, регулярне харчування.
   Отримуючи щодня необхідні вітаміни та мінерали малеча зростатиме сильною та здоровою. Дієтолог радить батькам завжди годувати дітлахів корисними домашніми стравами та слідкувати за шкільним меню, аби у навчальних закладах хлопчики та дівчатка не харчувались шкідливою їжею та завжди були здоровими та енергійними.