понеділок, 19 вересня 2016 р.

Сміттєва епопея

    Мешканці Діївки-1 вирішили довести справу до кінця. Аби львівські побутові відходи не звозили на Діївський полігон, активісти перекрили Криворізьку трасу. Міське керівництво Дніпра пообіцяло проблему вирішити
. Чиновники пообіцяли проблему вирішит, провели круглий стіл з місцевими активістами. Вона, як ящик Пандори, який відкрили в 2012му. Понад чотири роки чиновники називають її полігоном, а мешканці Діївки-1 намагаються довести, що це незаконне звалище, яке не відповідає екологічним нормам.
   Після акції на Криворізькій трасі людям, які живуть поблизу все ж таки вдалось привернути увагу на полігон-звалище. Аби обговорити проблему на круглий стіл зібрались активісти, чиновники та екологи. Тим часом на  звалище активно поповнювали новими відходами.    Активісти стверджують, що бачили та відчували сморід так званого Чорного озера, яке утворилось від залежалого сміття. Наразі його немає. Люди впевнені, що його просто засипали і рано чи пізно отруйна вода знову з’явиться. Саме тому, йдучи на засідання круглого столу, мали чіткі вимоги та пропозиції.
   Діївка потерпає ще  від одного  незаконного звалища, яке знаходиться усього в кілометрі від полігону. Воно не таке масштабне, та все одно і сюди доволі часто машини привозять сміття.
Засідання круглого столу дало свої результати. Обговорювали різні пропозиції та вимоги.    Почули кожного, чиновники дали обіцянки, проте не назвали жодних конкретних строків, коли закриють полігон та чи можливо це на справі. Відомо лише, що у грудні відбудеться планова перевірка полігону.
   Після акції на Криворізькій трасі директор департаменту житлово-комунального господарства міськради Дніпра Михайло Лисенко дав прес-конференцію, на якій пообіцяв, що сміття зі Львова на Діївський полігон більше не возитимуть. Сказали – зробили. Та вантажівки зі львівським мотлохом попрямували до Синельникового. За добу на місцевому полігоні помітили 28 машин. Люди вирушили перекривати трасу. На позачерговій сесії Синельниківської міськради було прийняте рішення: закрити місто від львівського сміття. Який маршрут стане наступним – подивимось. Ми слідкуємо за ситуацією.