пʼятниця, 23 вересня 2016 р.

Злочин і кара

   Через акцію за чисте повітря і проти львівського сміття відкрито кримінальне провадження. Правоохоронці шукають організаторів та активістів аби викликати їх на допит.
   Сміттєва епопея продовжується. Правоохоронні органи викликають на допит активістів, причетних до акції проти діючого полігону біля Діївки-1, під час якої перекрили  Криворізьку трасу. Вже відкрито кримінальне провадження за статтею 296 частиною другою – хуліганство. Активістам інкримінують «грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю, чи винятковим цинізмом».
   Чи була неповага до суспільства у людей, що вийшли на акцію протесту питання дуже суперечливе. Адже активісти перетинали трасу  пішохідними переходами сміттєвозів. Руху громадського транспорту ніхто не заважав.  та Але факт залишається фактом і карне провадження  відкрито. Першою повістку на допит отримала Тетяна Лампіка, яку вважають організатором акції.
   Відповідно до букви закону громадяни мають повне право на проведення мирних акцій, без зброї, також на мітинги, походи та демонстрації. Але повідомляти про них треба завчасно органи виконавчої влади, чи місцевого самоврядування.
   Свій коментар по цій справі надали і представники поліції, пояснили на яких підставах розпочато слідство.
   За хуліганство, вчинене групою осіб передбачається покарання у вигляді обмеження волі на строк від п’яти років і позбавлення волі на строк до чотирьох. Тож крапку у цій справі поставить суд.