пʼятниця, 16 вересня 2016 р.

День пам’яті тих, хто віддав себе свободі слова

  16 вересня Україна вшановує загиблих журналістів. У Дніпрі цього дня відбулась традиційна  панахида. Віддати шану колегам прийшли дніпровські представники.Кожного року у вересні в    Україні згадують журналістів, які відійшли у вічність – загинули за нез’ясованих обставин, вбиті або були змушені накласти на себе руки.
Згідно статистиці, за роки Незалежності України загинуло понад 70 журналістів. Панахиду провели у Троїцькому соборі Дніпра.          Телебачення, радіо, газета. Тут зібралися представники усіх Дніпровських засобів масової інформації, щоб віддати шану загиблим колегам.
   Не рідко цю професію називають «дзеркалом нашого часу». І щоб воно показувало точне «відображення», повинна бути свобода слова. Втім, правда до смаку не всім. Неугодних журналістів просто прибирають зі шляху. Відтак, тільки цього року було скоєне одне вбивство, 24 побиття, 71 перешкода журналістській діяльності.
   Панахиду відслужив Митрополит Дніпрпетровський Іриней. Від відзначив, що наша молитва – це знак шани для тих, хто дуже рано пішов з життя, віддаючи себе своїй праці.