понеділок, 29 серпня 2016 р.

І природу зберегти, і грошей підзаробити

   На ґрунті здорожчання комунальних послуг в Україні, все більше людей замислюються над встановленням засобів видобутку енергії з альтернативних джерел, зокрема сонячних плит. Та скільки коштує облаштувати приватну станцію у власному дворі і, чи реально на цьому ще й заробити?

   Дешева енергія – лихо довкілля. Наразі найпопулярнішими джерелами видобутку енергію лишаються – гідро, теплові та атомні електростанції. Адже енергія, яку вони добувають – найдешевша. Проте, експерти кажуть, не все так просто. Робота таких станцій не аби як забруднює навколишнє середовище.
   В той час, відновлювальні джерела енергії зберігають ресурси землі. Ба більше - станції, побудовані на основі таких джерел не забруднюють довкілля.  Аби стимулювати українців до використання зеленої енергетики, держава навіть ввела окремий тариф – також «зелений». За цією програмою енергоринок зобов’язаний викупати енергію, добуту з альтернативних джерел у приватних господарствах.
   Проте, аби почати заробляти, треба спочатку витратитися, кажуть експерти. Так середня вартість сонячних плит для будинку складає аж 30 тисяч євро. Щоправда, спеціалісти обіцяють – вже за 5-6 років станція повністю окупиться. Додають, перед тим, як зважитися на встановлення сонячних батарей – варто все прорахувати. Адже такі панелі на акумулюють енергію, тож, вночі господарство витрачатиме енергію, добуту з традиційних джерел.
   Наразі  в Україні близько 500 господарств вже виробляють енергію у власному дворі. Більше 30 з них діють в межах Дніпропетровської області. Спеціалісти кажуть – ціна за зелені кіловати буде з кожним роком зменшуватися. Тож, закликають облаштовувати станції якнайшвидше.
   Також зберегти природу та зекономити кошти можна і у інший спосіб. Максим переконаний, для цього лише необхідно змінити свого залізного коня на електромобіль. Чоловік ділиться, чотири місяці тому він придбав одну з екомашин та жодного разу не пошкодував. Каже, за таким транспортом – майбутнє.
   Та Максим ділиться, «мінус» у таких електромобілів все ж є. Заряджати машини дуже не зручно, адже спеціальні АЗС у місті можна на пальцях перерахувати. Раніше переважна більшість власників заряджала транспорт від побутових розеток, та зараз ця проблема відійшла на задній план. У Дніпрі відкрили безкоштовну станцію для підзарядки.
   Підзарядити таку машину можна у будь-який час. Повна процедура триває близько трьох годин. Спеціалісти кажуть, усього по місту курсує близько шістдесяти електромобілів та розібратися на цій АЗС зможе кожен водій.
   Спеціалісти переконують, вже за десять років такий економний та екологічно-чистий транспорт стане звичною справою. І вже зараз потрібно  розвивати необхідну інфраструктуру.