пʼятниця, 26 серпня 2016 р.

Ні проїхати, ні пройти

   У Дніпрі знесли "Шанхай" - відомий стихійний ринок на вулиці Боброва. Осередок незаконної торгівлі, кажуть у міськраді, не відповідав жодним нормам і правилам розташування, проте функціонував десятиліттями.
Ринок демонтували вранці 26 серпня.
   Ділянка колишнього ринку простяглася на понад півкілометра. І це лише з боку вулиці Боброва. Більшість кіосків тут стояли прямісінько на проїжджій  частині. Це ускладнювало рух не лише автівок містян, а і машин пожежної, «швидкої допомоги» і аварійних служб. Цьогоріч така безвідповідальність власників кіосків навіть призвела до трагічних наслідків. У травні один з мешканців будинку по вулиці Боброва помер через те, що «швидка» не могла доїхати до  оселі чоловіка. У міськраді раніше вже попереджали про можливий демонтаж ринку. Діяти вирішили рішуче. Вранці 26-го серпня незаконні кіоски – просто знесли.
   Нині по вулиці Боброва працюють міські служби. Прибирають сміття.
   А здивовані дніпровці оминають розтрощені кіоски. Місцеві до такого зносу ставляться по-різному. Деякі, кажуть, «Шанхай» не аби як заважав, адже перекривав прохід.
Інші – навпаки. Кажуть, ринок приносив більше користі, ніж шкоди.
   Та більш за всіх бідкаються продавці, які працювали у розтрощених нині МАФах. Зранку прийшла на своє робоче місце і пані Олена. Проте застала лише уламки від кіоску.
Найближчим часом у міськраді обіцяють демонтувати МАФи, які ще залишилися на вулиці Боброва. Після того, як сміття та непотріб  звідси вивезуть, комунальники розпочнуть реконструкцію дорожнього покриття.