понеділок, 8 серпня 2016 р.

Сучасні супермени, інстаграм-герої, або приклад незавершеної реформи?

   Нещодавно Нацполіція України відсвяткувала свій перший ювілей. За офіційною статистикою рівень довіри українців до правоохоронних органів за останній рік зріс вдесятеро - до 46%.  Та переатестація колишніх міліціонерів і перетворення їх у нових поліцейських триває і нині. Що змінилося окрім форми та назви в правоохоронних органах України за минулий рік?

   Наймасштабніша реформа, на думку експертів. 4-го серпня 2015 року Президент України підписав наказ «Про нову поліцію». Щоправда, спочатку змінили лише назву органу. Справжні реформи почалися згодом. Зокрема найпомітнішою стала поява патрульної поліції. Молоді, стрункі, у новій формі, схожі на копів з американських фільмів – вони стали прикладом та знаком оновлення. Спочатку патрульних презентували у Києві, а згодом – і в Дніпрі.
   Поліцейські одразу стали важливою частиною соціального життя Дніпра. Вони залюбки фотографувалися з містянами, та навіть створили власний профіль в мережі Інстаграм. Проте згодом українці втратили інтерес до селфі з копами і стали більш пильно слідкувати саме за роботою поліцейських. А обговорювати – було що. Так, історія про нічне переслідування копами нетверезого водія – сколихнула всю країну. Під час тих перегонів поліцейський відкрив вогонь по авто, внаслідок чого загинув пасажир. В Дніпрі ж копи відзначилися також – розбили власну машину. Проте, було й хороше, зокрема під час пожежі 24-го липня у будинку на проспекті Яворницького – саме поліцейські одними з перших прибули на місце, рятували мешканців, інвалідів та пенсіонерів –  виносили на руках. За офіційною статистикою впродовж останнього року, рівень довіри громадян до правоохоронців зріс вдесятеро.
   Самі ж поліцейські, не зазнаються. Кажуть – працювати ще є над чим. Так зокрема голова прес-служби Головного управління нацполіції області,  Ганна Старчевська на своїй сторінці у фейсбуці прокоментувала першу річницю нового органу так –
   Зі слів активістів – патрульна поліція – все ж таки приклад успішної реформи. Адже більшість копів – нові люди в правоохоронних органах. Хотів пристати до лав поліції і Іван Васючков. Проте не склалося.  Тож, наразі чоловік досліджує діяльність органу. Ділиться – мінуси є, проте, плюсів більше.
   А ось інший кадровий склад – кабінетні управлінці та слідчі все ще викликають питання – каже член атестаційної комісії Артем Романюков. Адже за рік, переатестувати всіх правоохоронців так і не встигли. Нещодавно екзамени та співбесіду пройшли та звані топ-менеджери. Артем каже, під час атестації деяких навіть довелося тестувати на поліграфі.  Додає, результати членів комісії - шокували.
   Артем не може розголошувати результати тестування. Тож ділиться підказками.
   Так, каже активісти також складали тести для поліцейських. І за кількістю балів  перевершили  топ-менеджерів.
   За інформацією члена атестаційної комісії 60-70 відсотків топ-менеджерів не повернуться на свої посади. І цифра, додає Артем, могла б бути більшою, якщо б серед членів комісії не було  правоохоронців. Тож, за рік опісля створення нової поліції реформи все ще тривають. І коли поліція позбудеться міліцейської ментальності стане дійсно новою – покаже час.