вівторок, 16 серпня 2016 р.

Жити далі


   У Дніпропетровській області мешкає близько 80 тисяч переселенців із Донецьку, Луганську та окупованого Криму. Людей, які вимушені були покинути свої домівки, роботу, а деякі й власну справу, над якою працювали усе життя.
Як розпочати все з нуля у чужому місті
   Півтора роки тому Дмитро разом зі своєю родиною, дружиною та маленьким сином, тікаючи з-під обстрілів, переїхав з Донецька до Дніпра. Війна, що несподівано увірвалась у рідне місто зруйнувала все, що родина наживала впродовж усього життя. У Донецьку у них залишилась домівка, яка вже за тиждень після від’їзду сім’ї була зруйнована: у будинок влучило два снаряди. Окрім житла там залишИлась й власна справа, над якою родина працювала багато років – плантація грибів. Бізнес тільки-но пішов вгору – розповідає чоловік, та мали все покинути, бо жити посеред обстрілів вже не було жодних сил.
   Облаштуватись на новому місці було врай важко – розповідає Дмитро. Бізнес вимушений був розпочинати з нуля. Більшість обладнання вивезти з Донецьку не вдалось, а на нове коштів не вистачало. Та чоловік не опустив руки, знайшов грантову програму та запропонував  свій проект. Отримавши грошову допомогу придбав усе необхідне обладнання, винайняв приміщення та розпочав свою улюблену справу вже у Дніпрі.
   Таких сильних людей, що не під силу зламати жодним обставинам, чимало – розповідає юрист. Жінка часто має справу з переселенцями. Допомагає їм облаштуватись у новому місті та розпочати власний бізнес. Бо, говорить, на початку люди зіштовхуються з багатьма проблемами.
   Та все ж, незважаючи на труднощі вони досягають успіху. Тим паче для підтримки вимушено переміщених осіб у Дніпрі постійно діють різноманітні програми – розповідає співробітник благодійного фонду пані Тетяна. Говорить, нещодавно вони разом із міжнародною організацією реалізували ряд семінарів, на яких переселенці змогли безкоштовно оволодіти новою професією та отримати грант на відкриття бізнесу. Таким чином кошти на власну справу отримали близько 300 людей.
   Та все ж, каже Тетяна, як би не було складно, вони не здалися, діяли та досягли успіхів. Тож жінка радить не опускати руки навіть коли втратили все. Бо завжди можна почати все спочатку, нехай і на новому місці і з купою труднощів. Історія Дмитра – тому приклад. І так само, говорить, може зробити будь-хто, аби було бажання. Тож жінка радить усім переселенцям слідкувати за грантовими проектами, брати участь у різноманітних семінарах та реалізовувати свої ідеї. Бо, наголошує, навіть після війни життя продовжується.