пʼятниця, 5 серпня 2016 р.

Влада – громадам

   Нові містобудівні функції отримали Апостолівська та Слобожанська об’єднані громади Дніпропетровщини. Такі повноваження їм передала держава в рамках децентралізації. Тож, тепер дозвільні документи на забудову мешканці можуть  зареєструвати, не виїжджаючи за межі селища. В новому управлінні кажуть, на реформі громада ще й заробити зможе.
   Перші кроки в напрямку децентралізації. 24го травня Апостолівська та Слобожанська об’єднані громади першими в Україні отримали нові містобудівні повноваження. Зокрема, контролювати хід будівельних робіт, перевіряти будмайданчики, виявляти порушення, складати приписи, зупиняти незаконну забудівлю. Окрім того, задля оформлення дозволів на будівництво мешканцям громади тепер не доведеться їздити до обласного управління. Документи можна оформити на місцях.
   Представники новоствореного відділу кажуть, за 2 місяці роботи зареєстрували 83 декларації і взяли під контроль всі будівельні роботи, як бюджетні, так і приватні. Проте, зі слів Світлани Вусик, заступниці голови селищної ради, нині законодавство не дозволяє в повній мірі реалізувати права громади.
   Нині до Слобожанського відділу вже звернулися ще 2 об’єднані громади та 5 селищних рад - хочуть оформити адміністративні послуги у новоствореному відділі.
   В селищній раді кажуть, така децентралізація може принести громаді не тільки комфорт, а й прибутки. За підрахунками представників нового відділу державної архітектурно-будівельної інспекції, містобудівні повноваження можуть збільшити селищний бюджет аж на чверть.