середа, 3 серпня 2016 р.

Місткі та зручні

   Сільські та районні школи отримали новенькі автобуси для перевезення учнів. Такий подарунок став  заохоченням за оптимізацію навчальних закладів та створення сучасних опорних шкіл.
   Згідно із новою програмою, запропонованою Кабінетом Міністрів,  кожна школа у маленькому місті та селищі повинна створити опорну школу -  центр, у якому навчають дітей згідно із їхніми освітніми потребами. Малеча вчитиметься за індивідуальною програмою, кожен учень матиме змогу проявити себе у цікавих йому сферах. Нові школи повинні бути оснащені як сучасною комп’ютерною технікою, так і усім необхідним спортивним обладнанням. У Дніпропетровській області вже створено десятки таких учбових закладів. Пані Юлія засновник опорної школи у Томаківському районі. Розповідає, на створення сучасного навчального закладу витратили чимало зусиль, але воно того варте. Бо, каже, нова система дозволяє учням отримувати більш якісну освіту.
   Та після створення опорної школи постало питання: на чому возити дітей до нового учбового закладу? Для перевезення всієї малечі шкільних автобусів не вистачає – жаліється жінка. Й Томаківська школа не єдина, хто має подібну проблему. Тож з держбюджету отримали 500 мільйонів гривень на купівлю  автобусів. У Дніпропетровській області додатковий транспорт отримали вже 28 районних шкіл.
   Усього область придбала 32 автобуси. На це із державного та обласного бюджету витратили по 21 мільйону гривень. Наразі ключі подарували 28 районним школам. 4 автобуси, що залишились, планують розподілити на найближчій сесій облради.