середа, 10 серпня 2016 р.

Нова програма для першачків

    Міністерство освіти та науки України затвердило зміни до навчального плану для 1- 4 класів. Відтак у загальноосвітніх закладах молодші класи забудуть про заучування таблиці множення та читання на швидкість. Що ще чекає на маленьких школярів?

   В перший клас в перший раз. Цьогоріч в області поріг школи переступить близько десяти тисяч дітлахів. Готується до свята  й семирічний Валентин. Хлопчик ділиться: вчитися писати та рахувати почав ще в 5 років. Зараз з нетерпінням чекає на перше вересня та ділиться, що найбільше йому подобається…
   Також хлопчик переконаний, в школі має бути весело. Цю думку розділяють і у міністерстві освіти. Таким чином вже цього року для першачків розробили нову та спрощену програму навчання. Все за принципом – рухатися, говорити та творити. В першу чергу зміни торкнуться саме процесу навчання.
   Спеціалісти кажуть: шкільна програма для першачків перевантажена непотрібною теорією, через це дітлахи часто втрачають інтерес до навчання. Тому цьогоріч в програму внесли перші зміни. Відтак, писатимуть діти лише олівцем, а таке завдання, як читання на швидкість й зовсім відмінили.
   Відтак увагу акцентуватимуть саме на якості, а не на кількості матеріалу. Також  з навчальної програми виключать вивчення російських пісень та віршів. Батьки малечі кажуть, такі зміни їх лише потішили. Пані Тетяна говорить, її донечці всього 4 рочки та вона вже готується до школи. Жінка каже, спрощену програму вона підтримує
   Також у школах планують ввести нову систему оцінювання. Таким чином заохочення та спрощена програма для першачків діятиме вже з першого вересня цього року.