понеділок, 29 серпня 2016 р.

У найкращих Європейських традиціях

   Біля читальної арки у Дніпрі пройшла акція з буккросінгу. Це рух з обміну книгами, де одні люди просто залишають видання, які вже прочитали, а інші беруть їх собі. Цього разу захід присвячений шкільним посібникам та підручникам.

   Поки у Дніпрі люди більше книги беруть, аніж приносять – ділиться організатор акції пані Олена. Тож разом з волонтерами жінка вирішила організувати тематичний обмін підручниками. Водночас і ознайомити містян з культурою буккросінгу.
   Скільки книг прочитала – і не перерахувати – ділиться одна із учасників акції Ольга Владимирова. Жінка філолог, тож, запевняє, книги для неї святе. Викидати в жодному разі їх не можна, а ось віддати іншим вже не потрібні – за милу душу. Тому й принесла на обмін посібники, з яких діти вже виросли.
   Принесла книги ще зі свого шкільного життя і Анна. Посібник з історії України та атласи і карти з географії. Впевнена, вони ще комусь стануть у нагоді. З книжкою, яку візьме для себе, ще не визначилася. Але  в цілому акцію дівчина вже оцінила.
   Пані Марина теж акцією задоволена. Вважає, це зручно та вигідно, адже навчальні посібники зараз не з дешевих. Те, що шукала для доньки, поки не знайшла. Але корисний обмін все одно зробила.
   Тематичний буккросінг організатори спробували вперше. Та й надалі обіцяють проводити такі акції. Адже містяни, хоч у чергах за книгами не стоять, та й без уваги читальну арку не залишають. Так за дві години від початку акції прийшло близько двох десятків бажаючих, обміняти свої книги на інші.