четвер, 18 серпня 2016 р.

Небезпечна ілюзія

   За офіційною інформацією на Дніпропетровщині  близько 35 тисяч людей мають наркотичну  залежність, понад 6 тисяч стоять на обліку в диспансерах. Справжні цифри набагато перевищують статистику. Число залежних зростає. Медики кажуть – найбільшу небезпеку для містян несуть так звані спайси та солі  - галюциногенні суміші, які не заборонені законом. Хто опиняється в  зоні ризику цих речовин, та чи можна подолати небезпечну тенденцію?

   «Проводирі у світ великих наркотиків» – саме так називають медики спайси та солі.  Це хімічні суміші, які мають наркотичний ефект, викликають звикання, проте офіційно не заборонені законом. Тож, рекламу спайсів можна зустріти навіть на вулицях міста. Лікарі застерігають  -  в зоні ризику найбільш психологічно вразливі верстви населення, зокрема підлітки.  Адже такі наркотики легко придбати і вони значно дешевші за традиційні.  В той час медики кажуть – суміші завдають не меншої шкоди здоров’ю людини, ніж кокаїн та «ЛСД».
   Правоохоронці  розповідають – боротися проти розповсюджувачів шкідливих для здоров’я українців спайсів – дуже складно. Адже  суміші й досі не визнано наркотичними препаратами. Тож, поліціянти застосовують складні схеми.
   Нині Дніпропетровщина займає одне з перших місць  в Україні по вживанню наркотичних речовин. За підрахунками медиків - по області близько 35 тисяч наркозалежних.  6 з половиною тисяч стоять на обліку в диспансерах. Проте, лікарі зізнаються повернути до повноцінного життя наркозалежних від спайсів людей дуже складно.
   Аби убезпечити молодь від впливу спайсів – медики рекомендують батькам більше часу проводити з дітьми, розповідати про шкідливу дію речовин та звертати увагу на психічний стан підлітків. Різкі перепади в поведінці дитини – безсоння, відсутність апетиту, які змінюються сонливістю та переїданнями – все це може cnfти тривожним дзвіночком для батьків. В такому випадку медики закликають як скоріше звертатися до наркологічного диспансеру.