середа, 3 серпня 2016 р.

Кишенькові монстри підкорюють Україну

   Мобільна гра Pokemon Go стає все більш популярною. За перші два тижні з моменту офіційного старту її аудиторія склала більше 15 мільйонів людей по всьому світу. Щодня зростає і кількість її українських фанатів. В чому криється секрет небаченої популярності кишенькових монстрів та, чи вбачають небезпеку в такому ажіотажі психологи?
   Пікачу, Бульбазавр, Слоупок та Вульпікс – все це покемони, або кишенькові монстри. Кольорові тваринки родом з 90х років минулого сторіччя. Саме тоді на екранах телевізорів з’явився перший мультфільм про цих незвичайних істот. Історія про турнір покемонів швидко захопила дітей всього світу. Згодом популярність кольорових монстрів пішла на спад. І тут, за 20 років вони повернулися, аби на сучасний лад закохати у себе вже нове покоління дітлахів. Гра Pokemon Go з’явилася на початку липня і майже одразу затьмарила всі інші ігри та додатки. Лише за перші 2 тижні з моменту офіційного старту її аудиторія склала більше 15 мільйонів людей. Грають не тільки діти, а й дорослі. Екс-геймер Микита розповідає – на початку додаток не аби як захоплює. Зізнається – за перший день гри в пошуках монстрів він здолав аж 20 кілометрів.
   І хоча, сюжет гри простий – треба шукати та ловити покемонів, проте психологи кажуть, додаток захоплює геймерів адже дарує небачені раніше можливості.
   Ба більше під час гри, каже психолог Олена Бабенко, в організмі геймера виробляються гормони щастя – серотоніни та ендорфіни. Проте саме це й спричиняє залежність від покемонів. В той час межа між реальністю та віртуальним світом для гравця поступово стирається, розповідають експерти.
   Згодний з цим і Микита. Хлопець каже, блукаючи в пошуках покемонів, можна легко втратити зв'язок з реальністю, не помітити відкритий люк, або червоний колір світлофора.
   Микита додає – інтерес до гри він втратив за 2 дні. Проте, психологи кажуть, для деяких людей залежність від Pokemon Goможе стати справжньою проблемою. Тож, спеціалісти рекомендують гравцям більше часу проводити в реальному світі, спілкуватися з близькими та рідними. А батькам маленьких геймерів радять не забороняти додаток дітлахам. Краще – долучитися до процесу гри та пояснити, що покемони живуть лише у віртуальному світі. І згодом, кажуть, психологи, дітлахи втратять інтерес до іграшки.