середа, 17 серпня 2016 р.

Що буде з Дніпропетровським медичним ліцеєм?

   Весь час свого існування навчальний заклад розташовувався на базі Медичної академії на безоплатній основі. Тепер же керівництво вишу вимагає з ліцею орендну плату. Останній з цією умовою не згодний. Домовлятися та йти на компроміс жодна зі сторін не бажає.

   Медичний ліцей-інтернат відкрили у Дніпрі ще в дев’яносто третьому. Тоді керівництво навчального закладу уклало договір про співпрацю з Медичною академією. За цим документом ліцей мав право користуватися деякими аудиторіями та кімнатами в гуртожитку, що належать вишу. Так разом і існували чимало років. Та нині – ситуація змінилася.
   Керівництво медичного ліцею  вважає таке рішення незаконним і хоче подовжити договір про співпрацю. Аби навчальний заклад  й надалі розташовувався в будівлі вишу безоплатно. Тим більше, впевнена  директор ліцею, оренда несе за собою великі ризики.
   Нинішній ректор Медичної академії пояснює, проти ліцею особисто нічого проти не має. Знає, дітей там навчають якісно. Але про співпрацю вже давно мова не йде і все менше випускників обирають для подальшого навчання Медичну академію. Та проблема, запевняє, зовсім в іншому.
   Юрист Медичної академії приніс купу документів з даного питання. Пояснює, один з них від облдержадміністрації. І там йде мова саме про сплату оренди.
   Також є документ від міністерства охорони здоров’я, де зазначено, в аудиторіях вишу, які зараз використовує ліцей,  планується кафедру військових лікарів. Ще один документ від МОЗ, у якому йдеться про категоричну відмову продовження договору про співпрацю Медичної академії з ліцеєм. Крапку у цьому питанні поки не поставлено. У будь-якому випадку проблему приміщення для медичного ліцею доведеться терміново вирішувати аби не ставити під загрозу навчальний процес.