пʼятниця, 12 серпня 2016 р.

Саме в серпні для багатьох алергіків починається складна пора – цвіте амброзія

   Це, на думку лікарів, один з найсильніших алергенів. У Дніпрі  цю рослину можна зустріти практично повсюди. З нею, скаржаться містяни, ніяк не борються, тож люди вимушені страждати від доволі неприємних симптомів хвороби. Які існують методи вирішення проблеми, та як правильно лікувати поліноз?

   Нежить, сльозотеча та навіть бронхіт – думаєте, звичайна простуда? Лікарі запевняють, якщо такі симптоми у вас з’явилися саме цієї пори року – дуже вірогідно, що це ознаки полінозу. За останні 20 років кількість хворих на алергію зросла більш, ніж втричі. Натомість люди, розповідають медики, просто не звертаються до лікарень. Окрім всім відомих ознак алергії, є і доволі рідкі. Тож, кажуть фахівці, увагу потрібно звертати і на такі симптоми:
   Якщо почуваєте себе погано – головне  не займатися самолікуванням, а вчасно звернутися до медзакладу, кажуть алергологи. Євгенія Дитятковська розповідає, саме через те, що хворі займалися самолікуванням  – стан їх тільки погіршувався. Пацієнти ж скаржаться – медпрепарати  не усім по кишені, і краще було би позбавитися  від алергенів. Зокрема, впевнена пані Міла, потрібно звільнити вулиці міста від амброзії. Жінка каже, без спеціальних ліків просто не може вийти на свіже повітря.
   Чиновники  розповідають – наразі у Дніпрі не борються з такими алергенами. Амброзію просто скошують. Проте її, впевнені фахівці, потрібно викорчовувати та утилізувати у спеціально призначених для цього місцях. Колись в місті вже створювали спеціальну програму зі знищення шкідливої рослини.  Вона повинна була діяти з 2012-го року по 2016-й. Проте ще 4 роки тому на неї просто не виділили коштів. Зараз  планують знову зайнятися цією проблемою.
   Від амброзії врятують тільки правильне лікування.  У Дніпрі вистачає досвідчених алергологів. Тож головне своєчасно звертатись до лікарів та не займатись самолікуванням.