вівторок, 2 серпня 2016 р.

Інтерактивна дошка з іменами загиблих замість бронзового постаменту

   В Дніпрі міркують над пам’ятником воїнам АТО. Нині розглядають 2 можливі ділянки для облаштування.

   Ніхто не забутий. В Дніпрі увічнять подвиги воїнів АТО на сучасний лад. Замість бронзи та каменя – рідкокристалічний екран з іменами та світлинами загиблих. Щоправда такий знак ненадовго. Опісля закінчення війни, кажуть в міськраді, екран замінять на повноцінний монументальний пам’ятник. Нині ж лише обирають місце для облаштування дошки. Наразі варіанти два – у парку Шевченка та біля
   Дмитро Волик також зазначив, що особливу увагу приділять атмосфері біля пам’ятника. Вона, кажуть, повинна бути спокійною та сприятливою для роздумів. Саме тому, на думку головного архітектора Дніпра, майданчики у паркових зонах найбільш доречні. А ось сам монумент, який відкриють вже після завершення військових дій на Сході, стане особливою пам’яткою на мапі міста. Зокрема, для його проектування обіцяють запросити кращих архітекторів України, людей зі світовим ім’ям. Щоправда, хто саме стане автором -  нині не відомо. Незабаром, кажуть, міськрада оголосить для митців відкритий конкурс.
   Нагадаємо, перший пам’ятник воїнам АТО на Дніпропетровщині з’явився у Кривому розі. Його відкрили в березні 2016 го за рахунок добровільних пожертв містян. Скільки саме Дніпровська міськрада планує витратити на власний монумент –  нині не говорять. А ось інтерактивну дошку з іменами загиблих обіцяють встановити вже до кінця року.