вівторок, 16 серпня 2016 р.

Завжди в формі


   Навчальний рік стартує вже за 2 тижні. І нині батьки активно готують малюків до 1 вересня. Деякі з них впевнені – шкільна форма часом тільки шкодить дітлахам. Адже в спекотні вересневі дні – брюки для хлопчиків завдають тільки дискомфорт.
Проте кажуть, малюкам не дозволяють заходити в шортах до аудиторії та навіть відправляють додому перевдягатися. 
   Календарне літо добігає кінця, проте синоптики обіцяють – у вересні на українців ще чекають спекотні дні. З жахом про це думають деякі батьки дітлахів. Мати школяра, Ірина ділиться – шкільна форма у спеку завдає дитині чимало страждань. 
   Альтернативою брюкам можуть стати класичні шорти. Саме в таких з середини 20-го сторіччя ходять до школи дітлахи у США та Європі. Проте в українських реаліях все інакше. Пані Ірина стверджує  – таку  форму одягу вчителі Дніпра не дуже вітають.
   Чи справді носіння шортів в школі заборонено? За відповідями ми звернулися до управління освіти Дніпра. І виявляється – класичні шорти для хлопчиків і дівчат – не тільки дозволено нормами, а і включено до так званої літньої форми. Щоправда тут багато залежить і від директора школи, адже тільки він вирішує, коли саме погода стає досить спекотною, аби перевести школярів на літню форму.
   У міськраді додають, норми шкільної форми були затверджені ще у 1996му році. І з того часу їх не змінювали. Проте мами й тата  також мають можливість вплинути на ситуацію. Зокрема на зборах батьківського комітету можливо обрати фасон шкільної форми та її колір. Головне, каже Олександр Марусов, аби одяг був класичним. Щоправда, в управлінні зізнаються, не всі школи повністю перейшли на таку осучаснену систему і де-не-де можна зустріти опір керівництва. Проте, тут батькам варто пам’ятати свої права і долучатися до формування нової освітньої системи у школах Дніпра.