середа, 10 серпня 2016 р.

Сучасно, зручно та безпечно

   З 11 січня 2016 року замість звичних паперових паспортів громадянина України видають нові пластикові ID-картки, що замінюють внутрішній паспорт. Першими сучасний документ отримали особи, що досягли 16-річного віку. Та згідно зі змінами у законодавстві, вже у жовтні пластикові картки видаватимуть підліткам віком від 14 років.
Також кожен українець зможе за бажанням замінити свій старий документ на пластикову картку.
   Пластикова ID-картка – сучасний документ, аналог паперовому паспорту. Це електронний носій інформації, на якому зберігаються персональні дані власника. Такий паспорт є надійнішим та безпечнішим, бо, говорять у міграційній службі, завдяки новітнім технологіям, що використовують для захисту інформації, він більш захищений від підробок. Також, наголошують, картка зносостійка та зручніша у використанні. Усю інформацію зчитуватимуть автоматичні системи, а це, говорять, дуже зручно та швидко. Отримати ID- паспорт вже з 1-го жовтня можуть усі громадяни.
   Також, згідно зі змінами у законодавстві, громадяни отримуватимуть паспорти при досягненні віку 14 років.
   Щоб отримати ID-паспорт, необхідно звернутись до територіального відділення міграційної служби за місцем реєстрації. При досягненні 14-річного віку треба надати свідоцтво про народження та паспорти батьків, та у деяких випадках документи, що підтверджують громадянство України. Якщо ж ви просто бажаєте замінити свій документ на сучасну картку, то для обміну необхідний старий паспорт. Втім, така заміна не є обов’язковою, наголошують у міграційній службі. Також при отриманні свого першого паспорту можна відмовитись від сучасного документу та отримати звичайний, паперовий. Він коштуватиме дешевше. А ось точна вартість ID-картки поки  невідома, суму визначатиме Кабінет Міністрів. Та законом передбачено, що адміністративна послуга не може перевищувати 10% від мінімальної заробітної плати, тобто 137 гривень. До цієї суми також додасться вартість бланку, яку встановлюватиме вже виробник паспорту.