пʼятниця, 12 серпня 2016 р.

Без пляшки нікуди

   З початку року у Дніпрі правоохоронці покарали більше 6 сотень містян за пияцтво у непризначених місцях та нетверезість. В Україні за це можна отримати штраф від 17 до 85 гривень. Якщо спіймали повторно - від 102 до 136 гривень. Або ж навіть піти на виправні роботи. Хоча поліцейські кажуть, таких випадків на їхній пам’яті не було. Чи стає любителів зеленого змія на вулицях менше? Що з приводу цього думають містяни, та чи борються вони із правопорушеннями такого роду?

   Сквери, парки та затишні лавки у дворах багатоповерхівок – людину із пляшкою пивка або чогось міцнішого у таких місцях зустрінеш майже завжди, скаржаться дніпровці. Кажуть, це видовище не з приємних, окрім того, нерідко такі посиденьки завершуються скандалами та навіть бійками. За розпивання алкоголю у громадських місцях, або ж знаходження у нетверезому стані в Україні передбачена адміністративна відповідальність. Яка сама - залежить від того, наскільки часто людина порушує закон.
   Мінімальний штраф від 17 гривень – це менше, ніж середня вартість літру пива. Та навіть максимальна сума, яку правопорушник буде змушений сплатити – по кишені майже кожному, впевнені дніпровці. Тож, кажуть люди, грошовою карою змусити відірватися від пляшки не можливо. Заручницею такої ситуації неодноразово ставала і пані Ірина. Гуляючи із маленьким сином, жінка постійно зустрічає пияк. Скаржиться, чимало їх і ось тут, у сквері, неподалік обласної адміністрації. Ба більше, розповідає Ірина одне з найулюбленіших місць для любителів зеленого змія  – дитячі майданчики. Борються із такими правопорушниками матусі зазвичай власними силами.
   Дніпровці впевнені, штрафами змусити людей бути законослухняними – неможливо. Мовляв, це – наслідки неправильного виховання та менталітету українців у цілому. В той же час правоохоронці наголошують – вони пильно слідкують за громадським порядком. Районами міста курсують патрульні машини, у теплу пору року їх кількість зростає. Нагадують, пити можна тільки у спеціально призначених для цього місцях.
   Тим часом, у соцмережах люди ведуть активні дискусії стосовно цієї теми. Одні пропонують посилити міру покарання та збільшити штрафи, інші ж – закликають не пити взагалі. Деякі ж чекають того, що Україна вступить до Євросоюзу та ми позбавимося від такої проблеми, адже будемо жити за європейськими законами. Для прикладу, в Іспанії за розпиття алкогольних напоїв штраф може перевищувати тисячу євро.