вівторок, 2 серпня 2016 р.

Підкорюючи небо


   В рамках акції «Так. Ми можемо» бійці АТО стрибали з парашутом. Цими вихідними у небо піднялися одразу 9 сміливців. До участі запросили військових які отримали тяжкі травми та поранення в боях на Сході держави. Стрибали вони виключно у тандемі з інструктором.

   Десята ранку. Аеропорт у селищі Майське. Підкорити небо тут готуються одразу 9 військових. Володимир один з них. В АТО чоловік пішов у третій хвилі мобілізації. Розповідає, на передовій служив близько пів року. Додому повернувся лише після травми. Зараз каже, війна відняла здоров’я та не зламала духу.
   Володимир говорить, перший стрибок з парашутом – справа відповідальна, тому поруч, як завжди , любляча дружина. Пані Яна емоцій не приховує. Ділиться, за чоловіка дуже непокоїться та від стрибка, каже, не відмовляла. 
   Та серед бажаючих підкорити небо не лише новачки. Пан Василь у цій справі справжній професіонал. За його плечима вже понад чотири сотні стрибків. Вирішив піднятися у небо і цього разу. Каже, чотири поранення та дві контузії не стали на заваді. 
   Та цього разу не важливо професіонал ти чи початківець. Усі чоловіки стрибатимуть з парашутом у тандемі з інструктором. Він  й провів обов’язковий інструктаж перед польотом.  
   Тим часом на борту літака вже готується перша пара сміливців. Останні настанови та ось вони крокують у невідоме. 4 тисячі метрів над землею та 90 секунд вільного падіння. Досвідчені парашутисти кажуть, емоції від такого стрибка словами просто не передати. Їх потрібно відчути бодай раз у житті. Ось і військовим після приземлення важко описати свої емоції.
   Цього дня літак з військовими піднімався у небо щонайменше 5 разів. Загалом завдяки акції бійці з обмеженими фізичними можливостями вкотре показали – Так! Вони можуть все!
   Сміливі, мужні та нарешті всміхнені. Ці чоловіки бачили війну, смерть та ціною власного здоров’я боронили українські кордони. Організатори акції кажуть, сьогодні ці герої довели  життя після війни – є.