середа, 3 серпня 2016 р.

5-ти річна Надія Савушкіна з Дніпропетровської області, якій діагностували правець, бореться за життя

   По всій Україні для дівчинки шукали сироватку, яка має її врятувати. Врешті, знайшли у Києві і Миколаєві  та терміново привезли до лікарні. 
   Маленька Надія вже отримала перші ін’єкції,  та поки що лікарі не дають жодних прогнозів, кажуть  лише, що організм дівчинки сприймає сироватку, вона дихає без допомоги апаратів і її стан за ці дні не погіршився.
   Мати дівчинки розповідає, Надійка подряпала ніжку об дерево ще три тижні тому. У сільській лікарні рану обробили перекисом і йодом, та уколу на випадок зараження, за словами матері, зробити не пропонували. З часом кінцівка стала червоніти  і здоров’я дівчинки погіршилося. У кількох лікарнях не могли зрозуміти, що з дитиною. Перевіряли на менінгіт, перелами хребта і шиї. Коли вже у важкому стані Надію доправили у 6 дитячу лікарню Дніпра - лікарі діагностували  правець.
   Останній раз з цією хворобою у дітей лікарі Дніпропетровщини стикалися ще у 80-ті роки. Серед дорослих був зафіксований випадок у 2009. Кажуть, хвороба рідко прогресує, бо діти мають проходити обов’язкові щеплення – ліків для нього в Україні достатньо. А ось проблема з сироваткою від правця у нашій державі існує вже два роки
   МОЗ у нестачі ліків звинувачує керівні органи на місцях, але лікарі наголошують – за державні кошти вони не мають права купувати ліки, які не зареєстровані МОЗ на території України. До цієї групи належить і сироватка від правця. Та окрім неї, є ще велика кількість медикаментів, яких українським лікарням не вистачає, щоб гарантувати здоров’я дітей.