середа, 3 серпня 2016 р.

2 серпня традиційно відзначають день високомобільних десантних військ

   Саме в цей день 86 років тому  вперше військовий підрозділ використав парашути. Дніпро не виняток, біля пам’ятника Маргелову зібралося чимало людей, матерів, дружин та дітей які прийшли вшанувати пам’ять загиблих десантників та побажати усього найкращого живим.
   Свято яке раніше завжди викликало асоціацію з нетверезими десантниками які купаються у фонтанах міста тепер змінило свій характер. Багато чоловіків, та синів які служили у високомобільних десантних військах загинули на Донеччині та Луганщині. Тож тепер люди збираються аби згадати їх теплим словом та подякувати за те що війна не пішла далі. Однією з таких є пані Ганна.
   Пан Віктор пішов на війну ще в часи першої хвилі мобілізації, добровольцем. Про бойові дії говорить неохоче, каже, що вперше зрозумів що таке втрата та біль, коли ворог збив ІЛ 76 з десантниками на борту. Тому день 2 серпня для нього став не просто святом, а днем пам’яті тих побратимів що не повернулися додому, і віддали своє життя за мир.
   Навіть попри різний вік десантників, вони все ж знаходять спільну мову. Їм є про що поговорити та згадати, адже головне що небо всіх єднає, говорить пан Ігор. Каже,  воно об’єднує і живих десантників і тих кого вже немає з нами. Це свято стало спільним для тих хто зараз бере участь у бойових діях та тих хто вже давно відслужив, ділиться десантник.
   За весь час антитерористичної операції загинуло 415 десантників, еліта українських військ, молоді хлопці та досвідчені чоловіки, які поклали свої життя заради того щоб інші могли спати спокійно та жити мирно.