четвер, 7 липня 2016 р.

Боротьба за життя

    10 година ранку. Під стінами облдержадміністрації зібрались десятки людей, що потребують гемодіалізних препаратів. У кожного з них хронічна ниркова недостатність.
    Тож гемодіаліз – поза ниркове очищення крові, під час якого виводять із організму токсичні продукти обміну речовин, для них -  єдиний спосіб підтримувати стан здоров’я. Та необхідних препаратів у лікарнях немає.
    А самостійно придбати їх хворі не можуть, адже приблизна вартість складає 7 тисяч гривень.
    Людмила Григорівна прийшла на мітинг відстоювати права свого чоловіка. Адже самостійно він зробити це вже не може. У нього закінчились необхідні гемодіалізні препарати, у лікарні запропонували аналог короткотривалої дій, від якого стало зле.
    Та у департаменті охорони здоров'я пояснюють: ситуація з відсутністю необхідних ліків виникла через юридичні негаразди. Поставка препаратів призупинена через неможливість проведення торгів.
    15-го липня обласна адміністрація має намір провести ще одні торги. А поки що домовилась з фармацевтичною компанією про гуманітарну допомогу. Вона має прибути вже цього тижня.
    Цієї гуманітарної допомоги має вистачити на місяць. За цей час, обіцяють чиновники, проблема буде повністю вирішена і люди отримають необхідні їм препарати.