четвер, 28 липня 2016 р.

Обережно бактерії

    За світовою статистикою з кожним роком кількість людей які отримали харчові отруєння збільшується на 10-12 відсотків, що свідчить про неналежне ставлення до свого здоров’я та нехтуванням правилами особистої гігієни і приготування їжі.
   За вікном спека, а отже пора несвіжих та неякісних продуктів. Вона сприяє розмноженню бактерій, тому неправильне зберігання та приготування їжі може вкласти вас на лікарняне ліжко. Харчові отруєння для нашого міста не рідкість.  Згадати хоча б нещодавні події, що сталися на на житловому масиві Тополя, коли через вживання неякісної шаурми до лікарні потрапили 13 чоловік із діагнозом- сальмонельоз. Тому медики попереджають, потурбуйтеся про якість того що їсте і не забувайте про гігієну, адже таким чином убезпечите себе від хвороб.
   Не меншу небезпеку несуть нітрати та інші хімічні речовини, що використовують як добриво. Завелика їх кількість у фруктах або овочах також завдає неабиякої шкоди організму. Особливо вразливі до таких речовин діти і люди похилого віку. Як тільки у магазинах з’являються кавуни або дині, багато хто не довго роздумуючи їх купує.  І дуже ризикує - кажуть лікарі.
   Потенційно небезпечними  є вода з невідомих джерел та продукти придбані на стихійних ринках. Тому потрібно двічі подумати, перш ніж купувати той чи інший товар - радять фахівці. Адже разом із шматком м`яса або літром молока ви можете придбати холеру, сальмонельоз або навіть черевний тиф, стверджують медики. Вже придбане, потрібно зберігати в холодильнику, а якщо збираєтеся готувати, то продукти можуть пролежати не більше двох годин без низької температури, після чого починають псуватися.
   Які  продукти  обирають дніпровці. Та як убезпечити себе від отруєнь -  ми вирішили поцікавитися у пересічних городян.
   Лікарі радять, слідкуйте за тим що їсте та п`єте, продукти у вашому раціоні повинні бути свіжими і якісними. А якщо ви все ж отруїлися, то одразу звертайтеся по медичну допомогу, не намагайтеся вилікуватися самотужки, за підказками з інтернету.  Адже таким чином можете зробити лише гірше власному здоров`ю.