субота, 23 липня 2016 р.

Хто відповість за брудне місто?

    Урни та контейнери у Дніпрі переповнені, городяни розповідають, сміття не вивозять по кілька днів. Та доповнюють свої дописи яскравими світлинами у мережі. Чому непотріб залежується у сміттєбаках?  прикрашаючи таким чином вулиці та подвір’я. Та через чиї примхи містяни мають вподобати сморід?

   Пан Олександр щодня проходить уздовж центрального проспекту у справах. Говорить, Дніпро дуже гарне, але сміття  псує його вигляд.
   Нарікає чоловік і на відсутність урн.  Говорить, вже  з півгодини не може знайти  куди викинути недопалок.
   Хоча! за правилами благоустрою урни для сміття повинні бути встановлені за кошти міста на тротуарах головних вулиць, проспектів, та площ через кожні 50 метрів. А на інших вулицях – через кожні 100. Та окрім цього урни повинні бути біля входу до кожного громадського та житлового будинку, на зупинках та біля ларьків, кіосків та палаток. Тобто в усіх місцях масового перебування людей.   Чому урни відсутні – запитання, перш за все, до Департаменту благоустрою та інфраструктури  Міськради
   Та навіть якщо урну все ж вдалось знайти - розповідають мешканці Дніпра -  виникає інша проблема - вільне місце у баці. Пан Олексій говорить -  спустошують контейнери рідко.
   За великими сміттєвими баками та пригелою до них територією слідкує компанія перевізник. Дніпро обслуговує Дніпрокомунтранс.  Що ж до невеликих урн, то тут все залежить від місця знаходження. За урни біля магазинів відповідають самі власники. Та часто заощадливі бізнесмени не поспішають встановлювати ні урни, ні, тим більше, великі баки. Скидаючи свої побутові відходи у сусідні контейнери. Як наслідок – по місту повно сміття.
   Відповідального так швідко і не знайдеш. Адже урни, що знаходяться на зупинках, закріплені за КП «Транспортна інфраструктура». А ще корзини для сміття в компетенції КП «Благоустрій» та  управління реклами та торгівлі міськради. Тож виходить, що за чистоту у Дніпрі відповідають кілька  геть різних організації.
   Хто саме  нехтує  обов’язком забезпечити чистоту на вулицях міста?   - із цим питанням – знову звертаємось до департаменту благоустрою та інфраструктури міськради! а саме - до директора й заступника міського голови Михайла Лисенка.  Свій журналістський запит надіслали на розгляд посадовців.  На відповідь чекаємо.