четвер, 28 липня 2016 р.

Швидко та неспокійно. Так пройшла чергова сесія Дніпровської міськради.

    Голосували блоками та не сильно заглиблювалися в деталі. Висловитися мали змогу не всі бажаючі, але більшістю рішення проходили одне за одним. Так серед питань  порядку денного прийняли і досить спірні проекти.
Депутати потроху збираються у сесійній залі. Ведуть тихі перемовини та займають свої місця. Вже традиційно розпочинають з хвилини мовчання, вітають іменинників та слухають гімн. До роботи переходять не одразу. Хизуються, мають чимало шансів виграти битву міст та провести Євробачення у Дніпрі. Підготували навіть звернення до організаційного комітету пісенного конкурсу та кабінету міністрів.
   Починають обговорювати порядок денний. Депутат Загід Краснов пропонує ввести мораторій на знесення Мафів строком на рік. Підкреслює, під стінами міськради невдоволені люди, господарі кіосків. Вони разом з бізнесом втрачають і кошти на життя.
   Підтримує депутата і колега з Опозиційного Блоку – Наталя Начар’ян. Не вірить, що КП «Благоустрій» яке займається зносом кіосків діє відповідно до норм закону.
   Та міський голова слухати перемовини довго не збирається. Виносить свій вердикт.
   За пів години місцеві самоурядовці приймають порядок денний. Голосувати вирішують блоками, аби не гаяти час. У першому -  про фінансово-бюджетні питання -  перерозподіляють кошти, що їх отримали через перевиконання бюджету.
   Серед іншого депутати підвищили муніципальні надбавки до п’ятдесяти відсотків сімейним лікарям, а також заборонили розміщувати на території міста рекламу про поїздки до Криму та тимчасово окупованих території. Заборонили й їздити у парках та скверах на квадроциклах.
   Без з’ясувань взаємин у сесійній залі не обійшлося. Представники  опозиційних сил невдоволені - їм не дають висловитися  - просто під час виступу вимикають мікрофон. Не склалося і з трибуною. А ось депутатка Катерина Збарська підготувалася до засідання краще за одопартійців.
   Та врешті повернулися до роботи. Проголосували  місцеві самоурядовці цього разу й за перейменування муніципальної гвардії на муніципальну поліцію. Проект, який не знайшов підтримки на минулому засіданні.  - люфт - рішення прийнято
   Також депутати передали на баланс житлових сервісів будинки двох районів міста: індустріального та соборного. А це більше ніж тисяча сто домівок. Подібне ж рішення приймалося і в червні, та було заборонене судом – ділиться Олександра – юрист та одна із місцевих мешканок Соборного району. Скаржиться, їхні права порушують, адже керуючі компанії мають обиратися через конкурс, а не  бути призначеними. Тож місцеві готові відстоювати свою правду.
   Серед новин, які депутатів радують  – антимонопольний комітет розблокував всі раніше заблоковані тендери. Тож тепер ремонти доріг знову можливі. Що ж до самого пленарного засідання то воно тривало дві з половиною години. І було останнім черговим перед депутатськими канікулами. Наступного разу планують зібратися сьомого вересня. Якщо раніше не треба буде вирішити термінові питання з проведенням Євробачення у Дніпрі.