пʼятниця, 15 липня 2016 р.

«Повелителі хвиль»

   Білі вітрила, вітер в обличчя, місця історичної слави і фінальна точка подорожі – Одеський берег. Все це не просто мрії втомленої людини, а план на найближчі кілька тижнів. Дніпровські яхтсмени від сьогодні розпочали його втілення в життя.
   Раніше довгі запливи, змагання на швидкість та навіть подорожі морем за кордон були для Дніпровських яхтсменів не рідкістю. Мали і щорічну регату. Та в минулому році, говорять, через анексію Криму заплив відмінили. А в цьому вирішили відродити традицію регатою «Козацький шлях».
   Яхтсмени ще й не відплили,а  вже мають плани на наступний рік. «Повелителі хвиль» поділилися, спочатку йти у море планували лише чотири яхти. Та їх ініціативу підтримала Дніпропетровська ОДА, тож відпливатиме вже дев’ять парусників. Адже впевнені, козаки гарний приклад, який може надихнути нових захисників України – учасників АТО,
Капітан Володимир закохався у парусний спорт ще в дев’ятнадцять років.  Ділиться, яка головна ціль для нього у цій подорожі.
   Говорить, ходити під парусом надзвичайно цікаво, але й складно.
Проводжати Бригантину прийшла вся родина. Дружина Володі ділиться, про власну яхту чоловік мріяв довго, та коштів не вистачало. Вже почав будувати самостійно, та справа йшла повільно. Тоді зібрали кошти хоч на маленького човна, і ось вже більше десяти років Брегантина на ходу, Назву ж вибирали на сімейній раді. І часто ходять на Запоріжжя разом. Та хоч і досвід у чоловіка величезний, часом жінка за нього боїться, бо море непередбачуване.
   І ось підіймаються вітрила. Перші яхти відпливають назустріч пригодам. Попереду чимало зупинок в історичних місцях. Серед іншого планують покласти вінки до могил отамана Івана Сірка у Нікополі та отамана Костянтина  Гордієнка біля меморіалу Кам’янської Запорізької січі. При гарній погоді, яхтсмени планують дійти до Одеси за шість днів.