четвер, 28 липня 2016 р.

Ні! туристичному сепаратизму

   27 –го липня на черговій сесії Дніпровської міськради прийняли рішення – заборонити рекламу Кримських курортів. За нього проголосувало 37 депутатів, проти виступив лише один. Таким чином місцева влада підтримала ініціативу дніпровських активістів.
Ще минулого місяця небайдужі городяни самотужки зривали рекламу про відпочинок на окупованому півострові.
   Реклама на парканах, зупинках та у громадському транспорті. На кожному кроці яскраві оголошення запрошують на відпочинок у Криму й дарма, що зараз півострів окупований. Дніпряни до таких оголошень ставляться по-різному. Одні запевняють - туди ні ногою, для інших Ялта та Сімферополь й зраз улюблені курорти.
   Місцеві активісти миритися з такою ситуацією та підтримувати туристичний сепаратизм не стали. Ще минулого місяця  городяни почали самотужки зривати рекламу кримських курортів. У числі небайдужих волонтерів й Олег. Хлопець розповідає, таку акцію влаштовували чотири рази. На оголошення полювали переважно у центральних районах міста. Працювали командою з 10 - 20 людей.
   Волонтери звернулися до керівництва Дніпра з пропозицією заборонити рекламу відпочинку в Криму. Міськрада ініціативу підтримала - на черговій сесії депутати прийняли рішення - подібні оголошення в Дніпрі зовсім заборонити. Відтак будь-яку рекламу про пасажирські перевезення на тимчасово окуповані території Луганської та Донецької областей, а також у Крим з вулиць міста демонтують.
   Про заборону реклами поїздок до Криму активісти дізналися від нашої знімальної групи. Рішення міськради їх потішило, та Олег каже – чекатимуть на реальні дії комунальників. Група волонтерів обіцяє – завжди готові допомогти, адже спільними силами процес піде жвавіше.
   За даними прикордонної служби України, в червні цього року до окупованого Криму виїжджали 180 тисяч українців. Це на 60 тисяч менше, ніж за аналогічний період у 2015 –му. Таким чином можна зробити висновок – туристи з материкової України у Криму відпочивають, та за останні роки прихильників таких курортів значно поменшало.