вівторок, 5 липня 2016 р.

Яка доля чекає на знесені Мафи?

   У Дніпрі продовжується боротьба із кіосками, що заважають містянам вільно пересуватись та псують вигляд міста. Наразі приписи з вимогою очистити вулиці від малих архітектурних форм отримали власники десятків незаконно розміщених об’єктів.
Згідно із цим документом власник повинен прибрати свій кіоск протягом 5 днів, або ж комунальники зроблять це самостійно та відправлять Маф на штраф-майданчик.
   Пані Ірина – власниця одного із знесених у місті Мафів. Каже, її кіоск невеликий за розміром, стояв у малолюдному місці, нікому не заважав. Та й з документами, запевняє, все було гаразд. Тож що стало причиною зносу жінка не розуміє. Свій кіоск, розповідає, -  здавала в  безоплатну оренду пенсіонеру, який займався ремонтом взуття. Та от тепер, аби забрати кіоск зі штраф-майданчика пані Ірина мусить витратити чимало коштів.
   У міськраді пояснюють, власникам мафів розіслали приписи. Далі - мають п’ять днів аби прибрати кіоск самостійно. Якщо ж вони цього не роблять, то комунальники демонтують Маф та відправляють його на штраф-майданчик. Забрати звідти кіоск можливо лише сплативши вартість демонтажу та зберігання.
   Тож правозахисники радять відстоювати свої права в судовому порядку. Шансів виграти суд у підприємців чимало, говорить правозахисник. Але наголошує: важливо аби на Маф був дозвіл. Лише за наявності усіх необхідних документів можна подати позов до суду та стягнути з комунального підприємства втрачену вигоду та безкоштовно повернути свій кіоск. Та за даними посадовців міськради, необхідні папери нині мають лише півтори тисячі кіосків з усіх 5 тисяч розташованих у місті малих архітектурних форм.