субота, 23 липня 2016 р.

Від війни під мирне небо

   Наразі на Дніпропетровщині проживає близько 70 тисяч переселенців. Квартирне питання для цих людей вирішували поступово. Спочатку ремонтували занедбані гуртожитки та медичні установи. Згодом для комфорту переселенців в області встановили 5 модульних містечок. Вони є у Нікополі, Дніпрі, Кривому розі та Кам’янському.

   Нова домівка для більше ніж чотирьох сотень людей. У Кам’янську прихисток знайшли переселенці з усієї Донеччини. Два роки тому разом з чоловіком з-під обстрілів втікала й пані Віра. Жінка родом з Макіївки. Говорить, спочатку виїхали до Бердянська, там жили у холодних наметах та згодом каже, Дніпропетровщина стала для них другою домівкою.
    Переселенці проживають у гуртожитках, що розраховані на 56 людей, а також у будиночках сімейного типу. Один з таких став тимчасовою домівкою для пана Сергія. Тут він проживає разом дружиною та дітьми. Чоловік ділиться, таке житло їх влаштовує. Найбільшою проблемою називає відсутність роботи. Адже прогодувати сім*ю з п’яти людей без постійного прибутку надзвичайно складно.
   Усього містечко розраховане на 460 людей, наразі мають лише декілька порожніх кімнат. Керівництво каже, охочих заселитися чимало, адже ціна за одну людину не перевищує ста п’ятдесяти гривень, а проживають тут згідно договору.
   Кожен з п’яти модульних містечок заселений майже на 100 %  та вже восени керівництво очікує черговий наплив переселенців. Адже через високі ціни на комунальні послуги цієї зими кажуть, знімати кварти  буде надзвичайно дорого. Та заспокоюють, місця у містечках ще є.
Комфортні кімнати та необхідний мінімум. Переселенці кажуть, загалом умови їх влаштовують. Скаржаться люди лише на бруківку  - ходити по камінцям кажуть не зручно, а для дітей та інвалідів й зовсім небезпечно. Та керівництво поспішає заспокоїти. Обіцяють, нові доріжки зроблять вже цієї осені.