пʼятниця, 29 липня 2016 р.

Зруйновані пам’ятки архітектури, зізнання у коханні та нецензурні вирази на стінах

   У Дніпрі цьому вже не дивуються. Люди скаржаться, невихованість їхніх земляків заважає гуляти та насолоджуватися краєвидами, а тим часом фахівці дають назву таким діям – вандалізм. 
   Не протрималася й тижня. Нещодавно, Дніпровців сколихнула звістка -  скляна куля бажань, що на фестивальному причалі, знову розбита. Наразі причину цього з’ясовують у поліції, проте містяни впевнені – це був черговий напад вандалів.
   Одна з найулюбленіших жертв  недобропорядних містян -  і ось цей романтичний куточок на набережній, скаржаться його автори. Металеве «Дерево бажань» разом із лавкою для закоханих  у 2008-му подарували Дніпру майстри ковальського мистецтва. Розповідають, постійно доводиться проводити реставрацію арт-об'єкту . Адже люди обламують елементи композиції, та навішують на неї стрічки та замки – ця прикраса набережної, кажуть, до цього не призначена. Ковалі навіть роздумують над тим, аби створити наступну композицію – спеціально для того, щоб містяни туди чіпляли все, що забажають.
   А ще різноманітні написи, дивакуваті картинки, та нецензурщина  – і все це є на найдовшій набережній Європи. Люди скаржаться, гуляти вздовж річки неприємно. Більшість схиляються до спільної думки – кажуть, українці просто невиховані.
   Проте фахівці пояснюють, вандалізм – це не менталітет, а психологічні проблеми. Вони зазвичай родом із малку. Нерідко батьки дітям просто не пояснюють, як правильно виражати свою злість. Тому  люди, вже досягнувши зрілого віку, позбавляються від неї як забажають. А іноді навпаки – батьки забороняють поводитись агресивно, тож вже подорослішаваши ті починають робити все, що раніше було не можна. Психологи діляться, найбільш схильні до вандалізму підлітки.
   В Україні передбачена відповідальність за вандалізм –  в деяких випадках за це світить до п’яти років позбавлення волі. Тож, радять фахівці, якщо ви відчуваєте бажання щось руйнувати або псувати - краще  вчасно звернутися до психолога, ніж опинитися за гратами.