понеділок, 4 липня 2016 р.

Тепер без обмежень

   Міністерство охорони здоров’я дозволило безперешкодний допуск родичів до пацієнтів у відділеннях реанімацій. Відповідний наказ затвердили 15 червня, а 29го він офіційно вступив в силу.
Згідно з документом одному з відвідувачів дозволяється перебувати біля ліжка хворого взагалі без часових обмежень.
   Відділення реанімації українських лікарень довгий час були забороненою територією, навіть  для найближчих родичів пацієнтів. Тепер же все інакше. Міністерство охорони здоров’я України дозволило безперешкодний доступ рідних до пацієнтів. Відповідний наказ затвердили 15 червня, а 29го він вступив у законну силу.   Згідно документу – відвідувати рідних тепер можна – цілодобово. При цьому один із родичів може перебувати біля ліжка хворого без часових обмежень. Чи не найбільше такому нововведенню радіють батьки зовсім маленьких пацієнтів. Пані Олена у відділення інтенсивної терапії прийшла аби провідати сина. Жінка ділиться – такі зустрічі із дитиною багато важать для материнського серця.
   Завідуючий відділенням інтенсивної терапії новонароджених, Олександр Буярський розповідає –  правила Дніпровської дитячої лікарні №3 і раніше дозволяли батькам відвідувати дітей. Щоправда за графіком, та обмежений час. Та нині згідно з наказом МОЗ пацієнтів можна відвідувати цілодобово. Ба більше – одному з родичів дозволяють перебувати у ліжка хворого ледь не цілодобово. Проте наразі, зі слів пана Олександра – лікарні не готові до такого режиму.
   Не відповідає новим стандартам і рівень охорони медичного закладу. Адже тепер двері лікарні будуть відкриті і вночі. Та головне, каже, Олександр Буярський, цілодобове перебування біля ліжка хворого – далеко не завжди має сенс. Та навіть може зашкодити матері дитини.
   Тож, на думку, завідуючого відділенням реанімації, перед затвердженням наказу, лікарні варто було підготувати, а самі ж положення документу адаптувати до кожного медзакладу окремо.