неділя, 10 липня 2016 р.

Напідпитку за кермо - зась!

   Верховна Рада втричі підвищила штрафи за керування авто у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння.
   Щодня у місті затримують десятки п’яних водіїв – розповідають у Патрульній поліції. Та із змінами у законодавстві, сподіваються правоохоронці, ця цифра значно знизиться. Адже якщо раніше максимальний штраф за керування автомобілем у нетверезому стані складав три з половиною тисячі гривень, то тепер ця сума втричі виросла. Нині нетверезі водії за перше порушення мають сплатити більше десяти тисяч гривень. А якщо ж впіймають на дорозі у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння вдруге, то це коштуватиме водіям майже двадцять з половиною тисяч гривень або ж позбавлення водійських прав на три роки. Також за повторне порушення передбачений адміністративний арешт на 15 днів. Таке покарання дуже лякає водіїв – розповідають правоохоронці.
   Містяни підвищення штрафів схвалюють. Пан Максим і сам водій. Та, говорить, ніколи не дозволяв собі сісти за кермо напідпитку. Але, нажаль, не всі водії такі сумлінні – жаліється чоловік. Тож підвищенню штрафів дуже радий, каже, зробив би покарання ще більш жорстким.
   Такої ж думки і пан Володимир. Чоловік працював викладачем у автошколі. Розповідає, скільки не вчив автомобілістів головному правилу «не сідати за кермо в нетверезому стані» - все марно. Тож підвищення штрафів –впевнений -  головний важель у боротьбі із безвідповідальними водіями.
   Тож як правоохоронці, так і містяни дуже сподіваються, що підвищення штрафів допоможе хоч трохи побороти проблему п’яних водіїв на дорогах. та збереже таким чином не одне життя.