середа, 13 липня 2016 р.

Без дискримінації

   Фестиваль рівності – захід, який в Україні проходив вже чотири рази. Шістнадцятого липня вперше його організують у Дніпрі. Програма різноманітна: виставки, показ відеороликів та фільмів і багато іншого. Все присвячено проблемі обмеження прав людей різних категорій.
Українців з особливими потребами, переселенців, представників сексуальних меншин, страждаючих від насилля та інших. Спочатку провести захід організатори планували у центральній міській бібліотеці. Та за десять днів до події отримали відмову від тамтешнього керівництва
   Основний меседж фестивалю рівності нагадати про людей-невидимок. Тих, кого суспільство не може, чи не хоче помітити, або просто ігнорує – ділиться Анна, одна із організаторів фестивалю.
   Саме через присутність на фестивалі людей з обмеженою мобільністю до вибору його місця проведення підійшли сумлінно. Зручним територіально і повністю обладнаним під потреби цієї категорії людей стала міська центральна бібліотека – діляться організатори. З ними згодна і пані Наталя. Яка представляє саме категорію людей з обмеженими можливостями.
   Та за десять днів до проведення заходу керівництво бібліотеки відмовило у приміщені. На заваді домовленості стала стаття в Інтернеті, про начебто-запланований гей-парад – говорить Анна. Насправді ж, ділиться, представники сексуальних меншин на фестиваль запрошені, адже часто серед інших теж стають об’єктами дискримінації, і про це у бібліотеці знали. Та це і близько не схоже на парад.
  На зустріч із журналістами керівництво бібліотеки не погодилося. Та їхню точку зору вдалося почути у телефонному режимі.  На скайп зв’язку одна із організаторок проекту з Києва. Олена Шевченко і представляє категорію ЛГБТ людей, тобто сексуальних меншин. Ділиться, це не перший випадок дискримінації їхніх заходів. В столиці фестиваль пройшов вже двічі в нормальному режимі. А ось у Львові мали масштабні проблеми.
   Головне, підкреслюють організатори – приміщення знайшли. Шістнадцятого липня, як і планувалося, фестиваль триватиме з дванадцятої до двадцятої години. Всі бажаючі можуть завітати на нього за адресою вул. Троїцька 21г. Вхід вільний.