вівторок, 26 липня 2016 р.

На Дніпропетровщині катастрофічно не вистачає вакцини від сказу

       На Дніпропетровщині катастрофічно не вистачає вакцини від сказу. Щорічно в Україні через цю хворобу гинуть близько п’яти людей, більшість летальних випадків останнім часом виникають саме у нашій області. Що ж робити тим, хто став жертвою зараженої тварини? Куди поділася вакцина, та як можна дістати необхідний препарат, якщо в українських аптеках його немає?

   Епідемія сказу зростає. Щороку в Україні лікарі реєструють від чотирьох до шести смертельних випадків від цієї недуги. У 2015-му вперше за чверть століття в нашій області від сказу померли аж 3 людини, у цьому році – вже зареєстрували один такий випадок. Фахівці стверджують, причин такої невтішної тенденції декілька. Перша – у Дніпрі не вакцинують вуличних тварин, друга, і головна – майже повна відсутність ліків. Пояснюють, потрібний препарат в області є, але його ще потрібно пошукати.
   Шукала вакцину від сказу по дніпровським лікарням і пані Ірина. Розповідає, дворова собака вкусила її співробітницю, у тварини були всі симптоми небезпечної хвороби. Проте, у медзакладі необхідних препаратів в наявності не було, не було їх і в українських аптеках. 6 днів постраждала замість терапії оббивала пороги аптек та лікарень.
   Сама ж Ірина каже – ситуація неабияк її шокувала. Ділиться, за таких же умов померла і її бабуся, тож питання вберегти життя співробітниці від страшної недуги – було принциповим. Про допомогу Ірина прохала у соцмережах – інформація дійшла і до вищого керівництва області. Тож, впевнена дівчина, саме завдяки цьому вакцина раптово знайшлась.
   Відсутність вакцини від сказу фахівці пояснюють тим, що в міністерстві охорони здоров’я її просто не закупили – тож наразі, все що є у лікарнях – залишки з минулих років. Радять, якщо ви стали жертвою зараженої тварини – краще наслідувати приклад пані Ірини, та вимагати необхідний препарат. Хоча, й доповнюють, ліків на всіх все одно не вистачить, тож кращим варіантом буде – уникнути небезпеки.
   А тим часом на сайті міністерства охорони здоров’я з’явилася інформація про те, що зовсім скоро до України надійде майже сто тисяч доз вакцини від сказу. Це, стверджують,  дозволить забезпечити потребу у медпрепараті на 100 %.