вівторок, 12 липня 2016 р.

Топонімічні зміни – чекати чи ні?

   Нещодавно в Києві перейменували проспект Московський на честь українського націоналіста Степана Бандери. А чого чекати Дніпровцям? Чи вшанують Бандеру вулицею або проспектом і у нас? Та як на це реагуватимуть люди?
   У Дніпрі вже перейменували 322 топоніми. Відправили на відпочинок великого вождя комуністичної епохи, деяких героїв СРСР та багато інших вілунь радянщини. Відтепер більшість вулиць та проспектів названі на честь українських патріотичних діячів, істориків та козаків. Проте, місце знайшли не для всіх.
   Саме ця вулиця, колишня Леніна, нині Воскресенська могла би носити ім’я Степана Бандери. Це був один з варіантів нової назви в комісії з перейменування. Проте назву вирішили повернути історичну. Тож виникає питання – чи є місце Бандері на мапі Дніпра?
   У комісії з перейменування відповідають однозначним ні. Мовляв, пропозиція така дійсна була, але на те, що у центрі Дніпра з’явиться згадка про Степана Бандеру громадськість відреагувала бурхливо. Хтось кричав, що Бандера злочинець, проросійські активісти підіймали бунт, деякі депутати намагалися обернути все на свою користь. Тому це питання вирішили закрити. Тим більше, що кажуть, в українській історії є ще чимало героїв, імена яких варто було б привласнити топонімам Дніпра.
   Думки ж містян розділилися. Хтось – категорично проти, дехто – не зверне на це уваги. Та є й ті, хто обома руками за – та навіть, ладні ініціювати таке перейменування.
   Тим часом, у соц. мережах люди ведуть активні дискусії стосовно цієї теми. Розмірковують як про Бандеру у цілому, та його роль в історії України, так і про перейменування зокрема.  Здебільшого - пропонують все ж таки не забувати й про інших наших героїв,  та не загостювати свою увагу лише на фігурі цього політичного діча. Деякі ж висувають і власні пропозиції – наприклад, назвати на честь Бандери новий міст, замість  населеної вулиці.