вівторок, 19 липня 2016 р.

Цей день пройшов не без ексцесів, зафіксовано чимало порушень та підозрілих випадків

   17 липня у Дніпрі обирали народних депутатів по 27-му виборчому округу. Наразі ж підраховують останні голоси, проте попередні результати від ЦВК вже відомі – лідирує Тетяна Борисівна Ричкова.

   Спекотно на вулиці – та ще гарячіше на дільницях. За крісло у верховній раді у Дніпрі боролися 59 кандидатів. У день виборів  з дільниць до поліції надійшло 93 повідомлення. 12  з них – стосовно подій, пов'язаних з порушеннями виборчого процесу. Проте, спостерігачі кажуть – порушень зафіксовано небагато.
   Та були і підозрілі випадки. Один із них – однакові позначки у бюлетенях, які ставили маркером кольору агітації певного кандидата. Такі бюлетені спостерігачі громадської мережі опора зафіксували на одинадцятьох дільницях, проте, говорять,  їх було не більше 10 на кожній.
   Щодо явки на дільниці  – за попередніми підрахунками, у Дніпрі проголосували від 24 до 26 відсотків виборців. Тобто, майже 36 тисяч людей. Це – менше, ніж в інших містах України. Проте, кажуть спостерігачі, це непоганий результат, адже експерти передбачали, що з’являться на дільниці близько 15 відсотків. Ті, хто все ж таки вирішив голосувати кажуть – прийти на вибори - обов’язок кожного.
   Наразі відомі проміжні результати від ЦВК. Там опрацювали майже 96 відсотків від усіх протоколів, поки що – з відривом близько восьми відсотків лідирує Тетяна Борисівна Ричкова. Вся ж п’ятірка  виглядає наступним чином:
   Поки що – це тільки попередні підрахунки, близько 4 відсотків протоколів й досі не опрацювали. Остаточних результатів чекаємо від ЦВК вже найближчим часом.