вівторок, 12 липня 2016 р.

Вода з - під крану – безпечно чи ні?

   Нещодавно всю країну сколихнула звістка про масові отруєння в Ізмаїлі, які виникли через інфекцію у водопровідній воді. Нерідко нарікають на її  якість і в нашій області.
Зазвичай – скарги пов’язані із кольором та огидним запахом.  А чи можна таке пити?
   Трішки пожовтіла та смердить річкою – такі скарги на Дніпровську  водопровідну водуне рідкість, діляться фахівці. Проте, найбільш характерно це саме для теплої пори року.
   Містяни підтверджують ці слова – кажуть, неприємний  колір та смак води з під крану вже давно стали звичною річчю. Скарг у дніпровців – безліч. Більшість – покупають фільтровану воду у магазині
   У Держпродпотребслужбі кажуть, показники кольоровості та мутності Дніпровської води не відповідають нормам, особливо зараз. Проте, замість того, аби покращити цю ситуацію у водоканалах області знайшли інше рішення проблеми – змінити норми, яким повинні відповідати ці показники. Відповідно – вирішити цю проблему не можуть, адже формально її не існує. За документами Дніпровська вода – ідеальна.
   Якість того, що тече в наших будинках з під крану перевіряють регулярно, розповідають працівники держпродпотребслужби. В обласному центрі всі показники наближені до норми, а ось в маленьких містечках – ситуація гірша. Проте, фахівці заспокоюють – це не настільки критично. Запевняють, вживати водопровідну водуможна, щоправда, рекомендують її кип’ятити та користуватися фільтрами. А влітку краще пити відстояну воду.