четвер, 28 липня 2016 р.

П’ятирічку за 4 роки

   Турецька компанія «Лімак» взялася добудувати Дніпровське метро в скорочені терміни. Урочистий обмін контрактами та технічною документацією між українською й турецькою сторонами відбувся 28го липня у міськраді. Коли саме розпочнуть будівництво нових станцій дніпровського сабвею, та скільки це коштуватиме?
   Декілька тисяч сторінок англійською та російською мовами – договір на будівництво сабвею у Дніпрі нагадує велику енциклопедію. Хоча контракт підписали ще 19го липня,  технічною документацією урочисто обмінялися вже 28го липня у міськраді. Тож тепер право добудувати 3 станції метро офіційно 
   Зі слів представників «Лімаку», їхня компанія на ринку вже майже 40 років. Спеціалізуються на будівництві метро, аеропортів та тунелів по всьому світу. Нині відомо - вартість контракту на будівництво 3х нових гілок дніпровського сабвею складає 224 мільйони євро.
   Турхан Сердар Баджаксиз – член правління компанії «Лімак» 
   « Цей проект багато важить для нашої компанії. І хоча в контракті зазначено термін на будівництво – 5 років. Та ми плануємо завершити роботи вже за 4 роки. Розуміючи деякі складнощі роботи під землею у вашому регіон – ми підготували найсучасніші австрійські технології, які дають можливість будувати метро якнайшвидше».  
   Будівництво планують розпочати вже 20го вересня. Найпершою замість "Театральної" можуть запустити станцію "Центральна". Про це турецьку компанію особисто попросив дніпровський міський голова. Проте нині це питання ще обговорюють. Так, генеральний директор українського партнера компанії «Лімак» - «Київметробуд», зазначив, що зміна черги будівництва станцій може викликати деякі складнощі.
   Нагадаємо, нині Дніпровське метро вважають найкоротшим у Європі. Його довжина складає близько 8 кілометрів. Підземка має одну гілку, це 6 станцій. Та тепер , згідно плану турецьких підрядників, до кінця 2020 року метро отримає ще три станції - "Тетральну", "Центральну" та "Музейну".