вівторок, 12 липня 2016 р.

300 кілометрів велодоріжок може з'явитися у Дніпрі.

   Саме таку програму розвитку велоруху  чиновники обіцяють втілити у життя до 2020 року. Наразі ж тим, хто віддає перевагу екологічно чистому виду транспорту доводиться непереливки – адже повноцінної вело розв’язки  в місті немає.
Що ж саме обіцяють  змінити, та у якому становищі вело інфраструктура наразі – у наступному сюжеті.
   Прохання створити програму розвитку велоінфраструктури у Дніпрі – стало першим на сайті елекронних петицій. Заява швидко набрала необхідну кількість голосів -  1230, проте розглянули її тільки з часом. Наразі ж вело доріжки у місті є – проте, скаржаться самі велосипедисти – цього не достатньо. Юрій вже з три роки їздить на роботу на двох колесах – та, розповідає, інколи це задача не з простих. Каже, доводиться й порушувати правила дорожнього руху – адже через відсутність велотраси не має іншого
   Турбує відсутність спеціальних доріжок навіть тих, хто не має відношення до вело руху. Люди скаржаться, велосипедистів зараз безліч, проте їхні колеса нерідко шкодять пішоходам. Адже замість того, аби їхати по проїжджій частині разом із автівками, їх не рідно зустрінеш і на тротуарах. Заручником такої ситуації став і пан Віталій, ділиться, одного разу збили його собаку, іншого – зачепили його дружину. В обох випадках без медичної допомоги не обійшлося – жінка лікувала руку, у тварини ж – були зламані ребра.
   Чиновники запевняють – у майбутньому пересуватися на двох колесах тротуарами перестануть, принаймні у цьому не буде необхідності. До 2020-го року в місті створять близько трьохсот кілометрів доріжок безпечних для вело руху. Вже і схему намалювали, згідно неї –  вело мережа буде поєднувати чи не всі райони міста, навіть найвіддаленіші. 
   Перші доріжки укладатимуть вже цьогоріч – на центральному мосту та на набережній. Весь проект розвитку вело інфраструктури обіцяють втілити у життя до 2020-го. Проте, поки що це тільки плани – а наразі власники двоколісного транспорту змушені і надалі ставати перед вибором: пересуватися проїжджою частиною, поряд із автівками, або ж тротуарами – та приносити незручності пішоходам.