четвер, 9 червня 2016 р.

Реве та стогне Дніпр широкий

   Екологи б’ють на сполох - вже за 300 років річка може перетворитися на систему врегульованих боліт. Нині течія Дніпра майже зупинилася.
   Ще на початку минулого сторіччя, води Дніпра повнилися білугами, оселедцями та осетрами. Нині ж у річці таких риб не відшукати. Та і сам Дніпро бореться за виживання – стверджують екологи. Через греблі ГЕС, яких на річці аж 8, течія майже зупинилася. Так, за підрахунками вчених, з моменту будівництва Дніпрогес кількість синє-зелених водоростей збільшилася у мільйон разів. Як наслідок - річка стала непридатною для існування в ній живих організмів.
   Аркадій ШАпарь розповідає - споконвіку на Дніпрі існувала унікальна порогова система. Впродовж 100 км води річки самоочищались. Та нині через штучні греблі явище порогів зникло взагалі. В той час, як стверджує науковець, в Україні існують десятки проектів з очистки водоймищ. Проте на втілення програм у життя може знадобитися більше енергії, ніж вдалося акумулювати за весь час роботи ГЕС.
   На думку пана Аркадія, потреба використання ГЕС – нині відсутня. Адже з’явилися більш екологічно-чисті способи видобутку енергії. Зокрема – сонячні станції. А ось величний Дніпро має відпочити.